DOBRODOŠLI

NA ZVANIČNU PREZENTACIJU OSNOVNE ŠKOLE "STRAHINJA POPOVIĆ" DVORANE

ЛИЧНА КАРТА ШКОЛЕ

Основна школа у Дворану отпочела је са радом 1892. године као четвороразредна, да би веома брзо прерасла у осморазредну школу.

Данас школа окупља ученике из седам подручних села и броји 171 ученика, распоређених у 15 одељења.

Школа има издвојена одељења у Здравињу, Модрици и Сеземчи. Издвојено одељење у Здравињу налази се на 6 километара од матичне школе, одељење у Модрици налази се на удаљености од 3,5 километра, а одељење у Сеземчи удаљено је 4 километара стазом кроз шуму,а 12 километра заобилазно, асфалтом.

Школска зграда матичне школе је стара 27 година, подигнута је на темељу старе зграде и од чврстог је материјала, а било је сукцесивног дограђивања, модификовања и оплемењивања појединих просторија. У протеклој години преуређен је мокри чвор  у издвојеном одељењу у Сеземчи и набављено доста инвентара, чиме су задовољени хигијенско- технички услови за рад и матичне школе и издвојених одељења.